Price: ₹182
Original Price: ₹255
Soothe and hydrate with this lightweight essence powered by Centella Asiatica, Sodium Hyaluronate, and Dipotassium Glycyrrhizate. It absorbs to smooth the skin, and leave it feeling refreshingly comfortable.
| Ingredients | Alcohol-Free, Cruelty-Free, Vegan |
| Texture | Serum |
| Style Type | Centella Asiatica |
| Ingredients Attributes | Alcohol-Free |
| Skin Type | All Skin Types |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 3.6 cm |
| Width | 3.6 cm |
| Height | 10.5 cm |
| Net Weight | 30 g |
| SKU | sb260228152334382351621 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 3772681 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.